środa, 21 października 2009

Smażony ryż na przymrozki

To jest jeden z moich ulubionych fastfoodów, dowód miłości do keczupu i idealnie szybkie, gorące danie do zrobienia z otwartym jednym okiem. Użyłam tu czosnku, ponieważ jestem przeziębiona, ale jeżeli ktoś się boi aromatów to może dodać cebulki albo w ogole sobie darować, i też będzie dobre.

Przepis jest prościutki:

Na patelni z odrobiną tłuszczu podsmażamy posiekany ząbek czosnku i pokrojoną w plasterki parówkę sojową. Smażymy aż parówka się przysmaży.
Dodajemy pół szklanki ugotowanego ryżu, najlepiej brązowego, ale może też być biały. Rozdrabniamy dokładnie i podsmażamy na złoto - parówka zapewne wchłonęła cały tłuszcz, więc dodajemy go trochę więcej.
Na koniec dodajemy ulubiony keczup - tyle, ile nam jest potrzebne, żeby dokładnie pokryć nim ryż. Smażymy przez chwilę, aż całość przestanie się lepić do patelni.
Przekładamy na talerz i posypujemy suszonym oregano, bazylią albo pietruszką (albo wszystkim na raz). Jeżeli na keczup był łagodny, dodajemy odrobinę pieprzu.
Jemy natychmiast:)Cały czas szukam w nowym mieszkaniu dobrego miejsca na robienie zdjęć - niestety kuchnia jest duża, a okno małe, na dodatek robi się coraz ciemniej, więc chyba zostaje mi tylko sztuczne oświetlenie.

4 komentarze:

 1. Twój przepis przypomniał mi moje daaaawne eksperymenty w kuchni, kiedy jeszcze mieszkałam z rodzicami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No bo to jakoś tak powstało, zapewne pod koniec miesiąca, i stało się flagowym fastfoodem na sezon jesień/zima :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jakkolwiek by to nie zabrzmialo dwuznacznie ale... nabralam ochoty na sojowa parowe... taka smazona z keczupem na sniadanie, yes yes yes!

  OdpowiedzUsuń
 4. MOTTO: RYŻ, to oczywistość !!
  __PODPOWIEDŹ:

  RYŻ.1.
  WIKIPEDIA:
  Produkty uboczne powstające podczas obróbki ziaren ryżu; czyli otręby i proszek powstały po rozdrobnieniu odpadów z procesu polerowania ziarna, wykorzystuje się jako KARMĘ dla ZWIERZĄT. Z otrąb uzyskuje się olej używany do celów spożywczych i przemysłowych. Pokruszone ziarna wykorzystuje się do warzenia piwa, destylacji alkoholu oraz produkcji skrobi i mączki ryżowej. Plewy stosuje się jako opał i materiał do pakowania, produkuje się z nich również nawóz i furfurol. Słomę używa się na ściółkę, paszę dla zwierząt, pokrycia dachowe oraz do produkcji mat, odzieży, opakowań i mioteł. Ryż wykorzystywany jest także w papiernictwie, do wyrobu przedmiotów plecionych, kleju i kosmetyków (puder). Stanowi źródło skrobi.
  Podczas młocki usuwa się zwykle zarówno PLEWY, jak i OTRĘBY, czasem dodatkowo stosuje się polerowanie glukozą i talkiem, co nadaje ziarniakom połysk.

  IRL KRAKÓW.
  Ryż, biały lub brązowy, podnosi poziom cukru o__ ok. 18-20% wzrostu po spożyciu, wchłania się po ok. 60 min., czyli nie od razu, i wchłania się DŁUGO !!
  Kasza jaglana zawiera skrobię, ryż też, a mimo to kasza wchłania się już po 15 minutach, tj. mamy ten największy wzrost, a w ryżu po 60 minutach.

  PUENTA: ryż biały to produkt najwyższej wartości odżywczej, co OCZYWISTE !!

  Nieprawdy biologiczne oraz puste frazesy o ryżu i nie tylko o ryżu, rozpowszechniają jedynie SPECE od tzw. Indeksu Glikemicznego, a to dlatego, że nic nie badali, nie znają glukometru, również nie czytali książek ze szkoły podstawowej (biologia 4 klasa) czyli plotą i plotą, wydając książę za książką o tym Indeksie Glikemicznym. Kłamią. OMIŃ !!
  Przecież do Nich nie możesz zadzwonić, bo nie ma gdzie. Nie masz kogo zapytać, o te wpisy w Internecie, dziesiątki sprzecznych ze sobą tabel, dlaczego ? To proste uciekają przed prawdą bo mówią kłamstwa, oszczerstwa i Ich nigdzie nie ma. Do krakowskiego IRL KRAKÓW, zawsze możesz zadzwonić bo są to żywi, realni naukowcy nie poddani żadnym NAUKOWYM REŻIMOM czyli lekko, łatwo mówią PRAWDY BIOLOGICZNE, które zbadali. Warto !!

  Zobacz też:
  __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
  __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
  __ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

  Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH
  Iwona GERSO, Bordeaux

  OdpowiedzUsuń

Pisz na temat :>

Ranking i toplista blogów i stron