sobota, 1 sierpnia 2009

Super-szejk "poranny dreszcz"

Ten jedyny w swoim rodzaju szejk agrestowo-bananowy, wegańskie dziecko ogródków działkowych i egzotycznych plantacji, postawi na nogi każdego już po pierwszym łyku - zwłaszcza każdego nieostrzeżonego co do zawartości ;)

2 garście słodkiego agrestu*
1 dojrzały banan
pół szklanki mleka sojowego
4 daktyle/garść rodzynków/2 słodkie morele/syrop owocowy...


Miksujemy wszystkie składniki na śliczny, gładki szejk. Jeżeli chodzi o ostatni składnik, to po prostu przyda się coś jeszcze słodkiego, co może nie jest cukrem. Dodawajcie do woli, praktycznie nie jest możliwe przesłodzenie koktailu agrestowego**

* jeżeli użyjecie kwaśnych, zamiast "porannego dreszczu" możecie uzyskać "poranny wrzask" albo "poranny wstrząs mózgu"
** pisze praktycznie, bo jeżeli stwierdzę, że to zupełnie niemożliwe, to na pewno zjawi się ktoś, komu się to uda. Eksperymentujcie :)


Jako bonus zupka z paczki z dalekiej Japonii, gdzie technologia żywienia - podobnie jak każda inna - przekroczyła najśmielsze europejskie oczekiwania. Zapewne wiecie, jak wygląda tempura; oto opakowanie tempury instant:


Jak to może wyglądać w środku?? Spójrzmy:


Osobno makaron, osobno ciekawa masa przypominająca wyschnięty omlet. Dalej postępujemy zgodnie z zasadami i otrzymujemy gęstą i dziwną paćkę, która tempury nie przypomina ani wyglądem, ani zapachem, ale ponoć jest smaczna :)

Nabrałam ochoty na taką prawdziwą, na świeżym, gorącym ryżu... ech

2 komentarze:

 1. Witam! od pewnego czasu obserwuję Twojego bloga i jest on dla mnie wielką inspiracją i motywacją do próbowania nowych potraw.
  Najbardziej lubię jeść koftę i tu moja prośba- czy mogłabyś podać przepis jeżeli już kiedyś ją robiłaś? Bardzo chciałabym nauczyć się ją przyrządzać.
  Pozdrawiam
  Anna

  OdpowiedzUsuń
 2. Jadłam koftę parę razy, ale nigdy jej nie robiłam - może ten przepis Ci pomoże? http://jeenaskitchen.blogspot.com/2007/12/saturday-kitchen-recipe-vegetarian.html

  OdpowiedzUsuń

Pisz na temat :>

Ranking i toplista blogów i stron